blog

Ruszyć wzorem Koncepcja współczesnego roweru cz.1

15

Paź 2016

Duńskie rzemiosło

Charakterystyczne rzemiosło duńskie znane i podziwiane jest na całym świecie. Nazwiska takie jak Holemgaard, Kahler czy Georg Jensen nie jednemu obiły się o uszy.

Ciekawe zbiory min. duńskiego wzornictwa posiada Muzeum Sztuki Dekoracyjnej (Kunstindustriemuseet). Znaleść tam mozna dzieła ze szkła, ceramiki, srebra, tkaniny oraz meble. podobny rodzaj ekspozycji posiada również muzeum w zamku Koldinghus (Kolding) oraz Muzeum Szkła Współczesnego i Muzeum Ceramiki Współczesnej w Middelfart.

 

Projekt: Meyer Lavigne  /  źródło: www.meyerlavigne.dk

Studio Meyer Lavigne to dułet dwuch duńskich projektantek Kristine Meyer i Sabine Lavigne. Są absolwentkami Wzornictwa ze specjalizacją Ceramiki i Szkła.  Oferują kompleksowe rozwiązania w zakresie wystroju wnetrz. Projektują produkty dla domu z rożnych materiałów. Studio Meyer-Lavigne jak samo zdradza, kładzie nacisk w swych projektach na dekoracyjność oraz wyraz niepowtarzalności.

Projekt: Anne Tophoej  / źródło: www.cisionwire.com

Projekt: Finnsdottir  /  źródło: www.finnsdottir.dk

Thora Finnsdottir tworzy wyjątkowe produkty w procesie, w którym każdy produkt jest starannie wykonany ręcznie. Firma wykonuje szeroki wybór wazonów i biżuteria z Finnsdottir.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *