studio

Kim jesteśmy?

Autorska pracownia projektowa prowadzona przez Justynę Czołnowską-Frątczak od 2010r. Pracownika projektowa realizuje projekty z dziedziny wzornictwa przemysłowego, projektowania wnętrz oraz grafiki. Wykonujemy projekty i wspieramy  je w zakresie dalszego rozwoju.

Swoim klientom oferujemy szeroką gamę usług. Specjalizujemy się w projektowaniu wzornictwa przemysłowego. Nasze twórcze działania mają na celu określenie wyglądu zewnętrznego przedmiotów wytwarzanych przez przemysł. Tworzymy projekty innowacyjne, estetyczne i funkcjonalne.  Każda koncepcja  dostosowana jest do wymogów technicznych, przemian życia współczesnego oraz do potrzeb rynku.

Studio Produktu w swoim działaniu korzysta z metody design thinking. Współpracuje ze specjalistami technologii i inżynierii technicznej. Podejmując wspólne działania możemy zapewnić, że nasze koncepcje projektowe będą możliwe do realizacji.

Pracownia prowadzi również usługi wspierające sprzedaż nowego produktu, co za tym idzie – projektujemy opakowania, ekspozytory, stoiska targowe. Projektujemy również materiały reklamowe do druku, instrukcje obsługi oraz grafiki web tj strony internetowe, aplikacje mobilne.

studio adam-0483_małe(1)

Designer

Justyna Czołnowska-Frątczak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o kierunku Wzornictwo i Architektura Wnętrz ze specjalizacją Formy Przemysłowe. Studiowanie na tym wydziale pozwoliło jej zdobyć wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach tj.: projektowanie nowego produktu i systemów wzorniczych, projektowanie komunikacji wizualnej i grafiki projektowej oraz na projektowanie architektury wnętrz obiektów mieszkalnych i publicznych.

Podczas studiów brała czynny udział w wystawach, targach, festiwalach designu oraz w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Dzięki współpracy wydziału z przemysłem, miała okazję zapoznać się z systemem i działalnością różnych przedsiębiorstw. Zwiedziła siedziby, działy projektowe oraz parki maszynowe największych producentów w Polsce. Poznała technologię i/lub system współpracy między projektantem a przemysłem w takich przedsiębiorstwach jak: Ceramika Tubądzin, Deante, Roca, Paradyż, Nowa Szkoła, Stora Enzo. Po ukończeniu studiów, wyjechała do Szwajcarii aby poznać najnowsze technologie, wzornictwo, trendy i kulturę w jednym z najbardziej nowoczesnych miast Europy tj. Lozanna. Wyjazd ten pozwolił jej na pogłębienie wiedzy i poznanie zagadnień na temat wzornictwa, konstrukcji i architektury. Podczas pobytu w Szwajcarii, brała udział w spotkaniach, festiwalach, wystawach oraz pracowała jako projektant.

projekt-agd-kuchenka-mikrofalowa-projekt-płyty-indukcyjnej-wzornictwo-przemyslowe-produkt_1
projekt-agd-kuchenka-mikrofalowa-projekt-płyty-indukcyjnej-wzornictwo-przemyslowe-produkt_2

Misja

Tworząc nowy produkt – czyli rozpoczynając od pierwszych szkiców po wersję ostateczną – uwzględniamy wszystkie aspekty i czynniki mogące wpłynąć na sukces rynkowy danego przedmiotu.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Koncentrujemy się na estetyce urządzenia/produktu, nie zapominając przy tym o sposobie jego użytkowania i indywidualnych wymogach użytkownika. Dokładamy wszelkich starań, aby projekt był wyjątkowy i niepowtarzalny, minimalizując przy tym koszty wprowadzenia go do produkcji. Poprzez nasze projekty dążymy do wykreowania pozytywnego wizerunku firmy, która chciałaby się dodatnio wyróżnić na tle swojej konkurencji.

Projektowane przez nas wzornictwo spełnia wymogi z zakresu ergonomii, bezpieczeństwa i ekologii, a powstały produkt jest zgodny z najnowszymi trendami mody i techniki.

jeśli chcesz wiedzieć więcej ...

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o kierunku Wzornictwo i Architektura Wnętrz ze specjalizacją Formy Przemysłowe. Studiowanie na tym wydziale pozwoliło mi zdobyć wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach tj.: projektowanie nowego produktu i systemów wzorniczych, projektowanie komunikacji wizualnej i grafiki projektowej oraz na projektowanie architektury wnętrz obiektów mieszkalnych i publicznych.

Nagroda rektora w konkursie W. Strzemińskiego

III miejsce w konkursie firmy VISIONCUBE

II miejsce w konkursie firmy Nowa Szkoła w kategorii „Projekt mebli szkolnych do sal dydaktycznych”

Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Art Of Packaging w kategorii „Opakowanie smaku i pragnienia”

II miejsce w konkursie firmy Midas w kategorii „Kolekcja listew dekoracyjnych w projektach aranżacji wnętrz”

Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Art Of Packaging oraz zwycięstwo kategorii „Opakowanie Wstydliwe”

Wzornictwo Plus Przemysł, Domek Ogrodnika w Parku Źródliska, Łódź / projekt: „Tecotec”- wielofunkcyjna zabawka dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat”.

Wydział Wzornictwa Przemysłowego, ASP Łódź / projekt: „Tecotec”- wielofunkcyjna zabawka dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat

Łódź Design Festival 2012′, Łódź / projekt: „Tecotec”- wielofunkcyjna zabawka dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat.

Wzornictwo plus Przemysł, Domek Ogrodnika w Parku Źródliska, Łódź / projekt: „Animals” – meble dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Packaging Innovations, Warszawa. Organizator: Easy Fairs / projekty: „Stary Dąb” – opakowania na zdrową żywność, “Animals” – opakowania na karmy dla zwierząt.

Ekspozycja w centrum ulicy Piotrkowskiej, Łódź / projekt: rewitalizacja ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

ARENA DESIGN, Poznań / Projekty: projekt przebudowy ulicy Piotrkowskiej (projekt zrealizowany przy współudziale Bogumiły Zawady), Kawiarnia Cherry, Sklep “Wszystko dla domu”.

„Znicz”, ASP Łódź / Projekt: Kokos i Kula.

Arena Design Poznań, Poznań / projekty: Wnętrze – Sklep „Wszystko dla domu”, Wnętrze – Kawiarnia „Cherry”.

„Sztućce”, ASP, Łódź / projekt: Tekturowe, Nakrętki, Druciaki

Home Show Architektura i Biznes, Łódź / projekt: Rewitalizacja ulicy Piotrkowskiej (projekt zrealizowany przy współudziale z Bogumiłą Zawadą), Wnętrze – Sklep „Wszystko dla domu”, Wnętrze – Kawiarnia „Cherry”.

ARENA Design Poznań, Poznań / projekt: Czajnik i toster

logo_ba

– studio projektowania wzornictwa przemysłowego

Numer NIP 8291643332
Numer REGON 523645670

ul. Hugona Kołłątaja 4, 98-220 Zduńska Wola

KONTAKT

mob.: +48 791-917-400

e-mail: studioproduktu(at)gmail.com

X