studio

studio produktu

Autorska pracownia projektowa prowadzona przez Justynę Czołnowską-Frątczak od 2010r. realizuje projekty z dziedziny wzornictwa przemysłowego oraz grafiki. Wykonuje projekty i wspiera  je w zakresie dalszego rozwoju.

Swoim klientom oferuje szeroką gamę usług. Specjalizuje się w projektowaniu wzornictwa przemysłowego. Jej twórcze działania mają na celu określenie wyglądu zewnętrznego przedmiotów wytwarzanych przez przemysł. Tworzy projekty  innowacyjne, estetyczne i funkcjonalne.  Każda koncepcja  dostosowana jest do wymogów technicznych, przemian życia współczesnego oraz do potrzeb rynku. Studio Produktu w swoim działaniu korzysta z metody design thinking. Współpracuje ze specjalistami technologii i inżynierii technicznej. Podejmując wspólne działania możemy zapewnić, że nasze koncepcje projektowe będą możliwe do realizacji.

Pracownia prowadzi również usługi wspierające sprzedaż nowego produktu, co za tym idzie – projektujemy opakowania, ekspozytory, stoiska targowe. Projektujemy również materiały reklamowe do druku, instrukcje obsługi oraz grafiki web tj strony internetowe, aplikacje mobilne.

Główne założenia projektowe

Tworząc nowy produkt, grafikę lub aranżację – czyli rozpoczynając od pierwszych szkiców po wersję ostateczną – uwzględniam wszystkie aspekty i czynniki mogące wpłynąć na sukces rynkowy danego przedmiotu.

STAWIAMY NA:

 

Potrzeba użytkownika

projektowanie dla odbiorcy

 

Funkcjonalność i intuicyjność

projekty opracowane na podstawie wiedzy i zasad ergonomii projektowej.

 

Innowacja

wzornictwo tworzone pod kątem innowacyjnym, a projekty tworzone według najnowszych trendów,

 

Design Thinking

współpraca z przemysłem, technologami i inżynierami z różnych dziedzin przemysłu.

UWZGLĘDNIAMY PRZED WSZYSTKIM:

 

Wymagania

przemiany współczesnego życia oraz potrzeby rynku.

 

Koszta produkcyjne

minimalne koszta wytwarzania przyszłego produktu

 

Ekologia

wpływ produkcji jak i oddziaływanie nowego produktu na ekologię.

 

Normy

wymogi z zakresu technologi i bezpieczeństwa oraz potrzeb użytkowników

misja

Tworząc nowy produkt – czyli rozpoczynając od pierwszych szkiców po wersję ostateczną – uwzględniamy wszystkie aspekty i czynniki mogące wpłynąć na sukces rynkowy danego przedmiotu. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Koncentrujemy się na estetyce urządzenia/produktu, nie zapominając przy tym o sposobie jego użytkowania i indywidualnych wymogach użytkownika. Dokładamy wszelkich starań, aby projekt był wyjątkowy i niepowtarzalny, minimalizując przy tym koszty wprowadzenia go do produkcji. Poprzez nasze projekty dążymy do wykreowania pozytywnego wizerunku firmy, która chciałaby się dodatnio wyróżnić na tle swojej konkurencji. Projektowane przez nas wzornictwo spełnia wymogi z zakresu ergonomii, bezpieczeństwa i ekologii, a powstały produkt jest zgodny z najnowszymi trendami mody i techniki.

designer

Justyna Czołnowska-Frątczak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o kierunku Wzornictwo i Architektura Wnętrz ze specjalizacją Formy Przemysłowe. Studiowanie na tym wydziale pozwoliło jej zdobyć wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach tj.: projektowanie nowego produktu i systemów wzorniczych, projektowanie komunikacji wizualnej i grafiki projektowej oraz na projektowanie architektury wnętrz obiektów mieszkalnych i publicznych.

Podczas studiów brała czynny udział w wystawach, targach, festiwalach designu oraz w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Dzięki współpracy wydziału z przemysłem, miała okazję zapoznać się z systemem i działalnością różnych przedsiębiorstw. Zwiedziła siedziby, działy projektowe oraz parki maszynowe największych producentów w Polsce. Poznała technologię i/lub system współpracy między projektantem a przemysłem w takich przedsiębiorstwach jak: Ceramika Tubądzin, Deante, Roca, Paradyż, Nowa Szkoła, Stora Enzo.

Po ukończeniu studiów, wyjechała do Szwajcarii aby poznać najnowsze technologie, wzornictwo, trendy i kulturę w jednym z najbardziej nowoczesnych miast Europy tj. Lozanna. Wyjazd ten pozwolił jej na pogłębienie wiedzy i poznanie zagadnień na temat wzornictwa, konstrukcji i architektury. Podczas pobytu w Szwajcarii, brała udział w spotkaniach, festiwalach, wystawach oraz pracowała jako projektant.

jeśli chcesz wiedzieć więcej …

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o kierunku Wzornictwo i Architektura Wnętrz ze specjalizacją Formy Przemysłowe. Studiowanie na tym wydziale pozwoliło mi zdobyć wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach tj.: projektowanie nowego produktu i systemów wzorniczych, projektowanie komunikacji wizualnej i grafiki projektowej oraz na projektowanie architektury wnętrz obiektów mieszkalnych i publicznych.

 • Nagroda rektora w konkursie W. Strzemińskiego
 • III miejsce w konkursie firmy VISIONCUBE
 • II miejsce w konkursie firmy Nowa Szkoła w kategorii „Projekt mebli szkolnych do sal dydaktycznych”
 • Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Art Of Packaging w kategorii „Opakowanie smaku i pragnienia”
 • II miejsce w konkursie firmy Midas w kategorii „Kolekcja listew dekoracyjnych w projektach aranżacji wnętrz”
 • Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Art Of Packaging oraz zwycięstwo kategorii „Opakowanie Wstydliwe”
 • Wzornictwo Plus Przemysł, Domek Ogrodnika w Parku Źródliska, Łódź / projekt: „Tecotec”- wielofunkcyjna zabawka dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat”.
 • Wydział Wzornictwa Przemysłowego, ASP Łódź / projekt: „Tecotec”- wielofunkcyjna zabawka dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat
 • Łódź Design Festival 2012′, Łódź / projekt: „Tecotec”- wielofunkcyjna zabawka dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat.
 • Wzornictwo plus Przemysł, Domek Ogrodnika w Parku Źródliska, Łódź / projekt: „Animals” – meble dla dzieci w wieku przedszkolnym.
 • Packaging Innovations, Warszawa. Organizator: Easy Fairs / projekty: „Stary Dąb” – opakowania na zdrową żywność, “Animals” – opakowania na karmy dla zwierząt.
 • Ekspozycja w centrum ulicy Piotrkowskiej, Łódź / projekt: rewitalizacja ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.
 • ARENA DESIGN, Poznań / Projekty: projekt przebudowy ulicy Piotrkowskiej (projekt zrealizowany przy współudziale Bogumiły Zawady), Kawiarnia Cherry, Sklep “Wszystko dla domu”.
 • „Znicz”, ASP Łódź / Projekt: Kokos i Kula.
 • Arena Design Poznań, Poznań / projekty: Wnętrze – Sklep „Wszystko dla domu”, Wnętrze – Kawiarnia „Cherry”.
 • „Sztućce”, ASP, Łódź / projekt: Tekturowe, Nakrętki, Druciaki
 • Home Show Architektura i Biznes, Łódź / projekt: Rewitalizacja ulicy Piotrkowskiej (projekt zrealizowany przy współudziale z Bogumiłą Zawadą), Wnętrze – Sklep „Wszystko dla domu”, Wnętrze – Kawiarnia „Cherry”.
 • ARENA Design Poznań, Poznań / projekt: Czajnik i toster